Наша мета - здійснювати Ваші бажання...   
Транспортна компанія  
  Транспортна
компанія
  Транспортна компанія
Головна  
11.07.2020

Mercedes-Benz. Історія легенди

Відмінністю багатьох відомих автомобільних марок стало те, що за їх створенням зазвичай стояли дві людини, яких об'єднала загальна ідея та націленість на успіх. Так відбулося і з маркою «Mercedes». Mercedes-Benz - німецька компанія, що спеціалізується на випуску легкових автомобілів і двигунів, заснована в 1926. В даний час є дочірньою компанією концерну «Daimler-Benz» який знаходиться в Штутгарті. В кінці дев'ятнадцятого століття два талановиті німецькі інженери – Готліб Даймлер і Карл Бенц – відкрили свої перші майстерні в різних містах Німеччини. Працюючи паралельно багато років, вони і не підозрювали про існування один одного, кожен з них йшов своїм шляхом. Коли все з'ясувалося, вони перетворилися на конкурентів, що стимулювало технічний прогрес і нові винаходи.

Daimler

Готліб Даймлер народився 17 березня 1834 року в Шорндорфі, в долині Реймса, в сім'ї власника булочної та винної лавки. Хлопцем він проявляв інтерес до нової техніки – у той час йшов розвиток парових машин і залізниць. Закінчивши політехнікум в Штудгарді, знайомиться з Вільгельмом Майбахом, з яким надалі плідно співробітничатиме. У 1872 році він приймає пропозицію зайняти пост технічного директора на підприємстві Ніколауса Отто – винахідника двигуна внутрішнього згорання.

У 1882 р. Даймлер спільно з Майбахом відкриває власне підприємство в Каннштадті, а в 1885-му вони запатентували свій перший вдалий високошвидкісний двигун внутрішнього згорання та сконструювали карбюратор, що зробив можливим використання як паливо бензину. Перший автомобіль, що отримав ім'я Mercedes, був створений в 1899 г, на честь дочки одного із співвласників компанії — австрійського підприємця, дипломата та завзятого автогонщика Еміля Еллінека. Коли їй було тільки 11 років, вона зажадала від батька, щоб машини, які він мав намір купити, мали її ім'я. Він відразу ж отримав перемогу на гонках і тим приніс популярність компанії Daimler. Після смерті Готліба Даймлера управління фірмою перейшло його вірному помічникові інженерові Вільгельму Майбаху.

Приблизно в той же час розробкою та виробництвом автомобілів займався Карл Бенц, родом з Карлсрує. У 1883-1884 роках Бенц засновує компанію Benz and Cо. Не підозрюючи про існування Готліба Даймлера, вони незалежно один від одного творили дивно схожі винаходи. Головною відмінністю було те, що перший автомобіль Бенца був триколісним із задніми провідними колесами. Вже в 1885 році він налагодив серійне виробництво «трициклів», але по-справжньому Карл Бенц прославився в 1888 році завдяки своїй дружині, яка зробила відчайдушний вчинок. Рано вранці, поки Бенц ще спав, вона з двома дітьми узяла автомобіль чоловіка і відправилася в перше в історії автомобіля тривалу подорож. Цією необачною дією вона хотіла довести практичність машини і її підатливість жіночій руці. Подорож з Маннгейма у Форцхайм і назад загальною протяжністю близько 180 км. продовжувалося п'ять днів і закінчилося дуже успішно, довівши практичність автомобіля як транспортного засобу.

У 1926 році відбулося злиття Daimler Geselschaft і Benz und Co. Офіційною емблемою цього союзу стала трьохпроменева зірка, яка символізувала успіх марки на суші, у воді і в повітрі. Емблема стала загальною для об'єднаного концерну, а автомобілі стали поставлятися на ринок під торговою маркою Mercedes-Benz. Гоночні «Mercedes» перемагали на багатьох міжнародних змаганнях, що проводилися до першої світової війни. Новий «Mercedes» не тільки вражав своїми значними розмірами, але і важив 3 500 кг, а витрата палива була під стать габаритам: 30 літрів на 100 км. пробігу. Всього було випущено 88 таких машин. Рядовому споживачеві пропонувалася досить дешева модель "Тип-170", з трубчастою рамою, незалежною передньою та задньою підвісками, випуск якої почався в 1931 році.

Mercedes-Benz

Декілька років потому концерн почав виробляти перші дизельні легкові автомобілі, запропонувавши покупцям 2.6-літровий "Тип-260 Д", а команда конструкторів під керівництвом Порше вже готувала до виробництва задньомоторні моделі: "130 Н", "150 Н" і "170 Н", які представляли великий інтерес, було випущено приблизно 90000 подібних машин аж до 1942 року - величезна на ті часи цифра для автомобільного ринку. Крім того, сфера діяльності компанії розширилася.До 1938 року концерн «Daimler-Benz» вже домінував на німецькому ринку не тільки легкових автомобілів, але також вантажівок і автобусів, а розробки V-образних двенадцятициліндрових авіадвигунів стали основою потужності "Luftwaffe".

Напередодні Другої світової війни «Daimler-Benz» став найбільшим виробником автомобілів в Європі. З приходом до влади Гітлера замовлення на військову техніку різко збільшилися. Компанія «Daimler-Benz» стала розробником легкого п'ятитонного танка, який взяв участь в Другій світовій війні. Під час війни «Daimler-Benz» поставляла вантажні автомобілі на фронт. Після війни було потрібно якийсь час для відновлення зруйнованих заводів. Проте компанії вдалося швидко налагодити виробництво довоєнних автомобілів і приступити до розробки нових моделей. Так, в 1954 році з'явилося відоме спортивне купе 300SL з оригінальними дверима у вигляді «крила чайки», що не мало аналогів у всьому світі.

Mercedes-Benz

У 1990-і роки відбулася корінна перебудова програми «Mercedes-Benz». Компанія представила свою продукцію в декількох нових секторах ринку, йде розширення модельного ряду. Покупцям пропонуються десятки моделей і модифікацій 12 окремих серій. У 1998-му німецька компанія «Daimler-Benz» увійшла до єдиної транснаціональної корпорації «Daimler-Chrysler» з штаб-квартирою в Штутгарті.

В даний час автомобілі «Mercedes-Benz» проходять жорсткий контроль якості, піддаються різним випробуванням в найнеймовірніших умовах, перш ніж будуть випущені на дороги. «Mercedes-Benz» – це справжня німецька якість, підкріплена віковими традиціями. Більш того, автомобілі «Mercedes-Benz» – це застава безпеки, оскільки встановлені в машині різноманітні пристосування допомагають водієві зберегти життя і здоров'я у важких ситуаціях.

 
< Попередня   Наступна >
Інфо для клієнтів
Транспортні новини
Це цікаво
Цікаві факти

Внимание!!! Файл sape.php не обнаружен. Проверьте правильность установки кода Sape.

Погода в дорозі

Днiпропетровськ

  11 лип 2020 (вечiр, 21:00):
  Температура: 23..25°C
  Атм. тиск: 757..759 мм/р.с
  Вiтер: пн-с 1..3 м/с
  Вiдн. вол.: 44..46%
  ясно без опадів

Яндекс цитирования