Наша мета - здійснювати Ваші бажання...   
Транспортна компанія  
  Транспортна
компанія
  Транспортна компанія
Головна  
11.07.2020

Культура водіння

Як і в житті, так і на дорозі існують свої неписані закони та правила. Ось тільки не всі водії знають про їх існування. Якщо ви поступилися дорогою машині, що квапиться услід за вами. У свою чергу, її водій включив у відповідь аварійну сигналізацію. Таким чином він подякував за те, що ви посунулися ближче до правого краю проїжджої частини та створили йому сприятливі умови для обгону. Про подібні світлові сигнали знають в багатьох країнах. Правда, не всі цю мову розуміють. А хтось використовує її абсолютно безграмотно: блимає фарами без жодного приводу, лякає клаксоном сусідів в ближньому ряду, а то і зовсім робить страшні пики. Одним словом – створює знервовану та навіть агресивну обстановку. Адже будь-який водій признається: душа співає після зустрічі з ввічливим і доброзичливим колегою-водієм на дорозі.

На думку самих водіїв, такі сигнали допомагають створити доброзичливу обстановку на дорозі та підвищити безпеку дорожнього руху. Позитивно відносяться до їх використання і співробітники Дорожньої Поліції. Найпоширеніший сигнал на наших трасах — два короткочасні включення далекого світла. Це означає, що попереду по ходу руху сидять співробітники Дорожньої Поліції, що причаїлися в засідці. Або що по стороні руху зустрічного транспорту є яка-небудь небезпека. Отримавши таке застереження від зустрічних водіїв, не полінуйтеся віддячити їх жестом руки, оберненою долонею вперед. Як правило, блимають декілька зустрічних машин, так що цей сигнал ви, швидше за все, не пропустите. Один довгий “гудок” “далеким” в спину означає: “Дай дорогу!”, а якщо в обличчя або в бік — “Пропусти!”.

Другий варіант може поєднуватися з довгим і розлюченим звуковим сигналом. Ця комбінація сигналу застосовується також в екстремальних ситуаціях при обгоні, коли, вискочивши на “зустрічну”, водій не встигає завершити маневр і просить зустрічну машину прийняти правіше, щоб благополучно роз'їхатися. Один короткий “постріл” в обличчя або в бік далеким світлом в міському заторі означає: “Проїжджай, пропускаю!”. Актуальний, коли, наприклад, зустрічному автомобілю потрібно повернути, а “пробка” на дорозі заважає йому зробити цей маневр. Є дуже хороша звичка водія — завжди включати сигнали повороту, навіть якщо це, на перший погляд, і не потрібно. Якщо ви упевнені в тому, що “поворотники” призначені виключно для вказівки направлення руху, ви помиляєтеся — ними можна робити ще масу всяких корисних речей.

Наприклад, включення лівого “поворотника” в крайньому лівому ряду — прохання попереду авто, що їде, прийняти правіше та дати можливість його обігнати. Застосовується досить рідко, але у поєднанні з “пострілом” “далеким” дає непоганий ефект. Лівий покажчик повороту, включений на трасі водієм автомобіля, який зробив обгін, але поки не повертається на свою смугу руху, — сигнал для останніх, що тягнуться, наприклад, за трактором машин, про те, що попереду на смузі зустрічного руху вільно і можна здійснювати обгін услід за ним. Що ж до звукових сигналів, то поки водії не додумалися “зашифрувати” довжиною або частотою гудків клаксона які-небудь сигнали, окрім сигналу про допомогу. Тому головне, що потрібно запам'ятати, — не сигнальте безладно, ставлячи в безвихідь ваших сусідів на дорожній смузі. Їх реакція на ваші сигнали може бути прямо протилежною тій, якої ви хочете добитися.

Клаксон необхідно використовувати, лише якщо “гудок” може запобігти ДТП або для запобігання іншим водіям або пішоходам про власні наміри. Можна виразити крайню незадоволеність і обурення триразовим натисненням на кнопку сигналу. Від того, що ви зганятимете гнів на клаксоні автомобіля, водії і пішоходи розумніше не стануть. Для позначення своєї присутності просто зробіть “перегазовку”, скрипніть гальмами або навіть зупиніться. Повірте, що за таку благопристойну поведінку вам відплатиться сторицею. Пам'ятаєте: ніщо не цінується так дорого та не стоїть так дешево, як ввічливість, особливо на дорозі, та зневага нею має принцип бумеранга: коли-небудь може ударити і по вас.

 
< Попередня
Інфо для клієнтів
Транспортні новини
Це цікаво
Цікаві факти

Внимание!!! Файл sape.php не обнаружен. Проверьте правильность установки кода Sape.

Погода в дорозі

Днiпропетровськ

  11 лип 2020 (вечiр, 21:00):
  Температура: 23..25°C
  Атм. тиск: 757..759 мм/р.с
  Вiтер: пн-с 1..3 м/с
  Вiдн. вол.: 44..46%
  ясно без опадів

Яндекс цитирования